Základní škola Židlochovice

Návštěva kostela

V pátek, 8. 1. 2016, jsme s dětmi ze školní družiny navštívili kostel Povýšení svatého Kříže v Židlochovicích. V kostele nás přivítal pan farář Pavel Cebula. Po uvítání se děti usadily do lavic a pan farář začal s dětmi rozmlouvat o vánočních zvycích a kladl otázku za otázkou. Naše děti se  rozhodně žádné z otázek nezalekly a na všechny dokázaly odpovědět. Nakonec jsme si společně vyprávěli příběh o narození a životě Ježíše Krista a příchodu Tří králů. Po rozhovoru s panem farářem jsme si mohli prohlédnout interiér kostela, kde jsme viděli vánoční výzdobu, krásný dřevěný betlém s Ježíškem, hlavní oltář, varhany, ale i vzácnou sochu Panny Marie z roku 1500, tzv. židlochovickou madonu. Návštěva kostela Povýšení svatého Kříže se nám všem líbila a už se těšíme na další návštěvu.