Základní škola Židlochovice

Nejlepší je škola v noci

V pátek 6.prosince se konalo první  přespání družinových dětí ve škole. Přišlo 63 dětí! Všechny děti se sešly v 19.hod. v areálu školy, rychle se ubytovaly a dobrodružná cesta noční školou mohla začít. Děti byly rozděleny do skupin a dostaly úkoly: namalovat vlak, vymyslet pokřik a připravit raut. Následovala diskotéka, která odstartovala další řadu her, tentokrát tanečních. Vyvrcholením večera byla dlouho očekávaná stezka odvahy, která vedla do sklepa školy, kde se děti musely podepsat. Každý účastník stezky odvahy dostal diplom za nebojácnost. Večer završilo promítání filmů, na které se děti velmi těšily. Děti se uvelebily na karimatkách a během promítání se už někteří schoulili do spacáku a nakonec po chvilce povídání a strašení všichni únavou usnuli. Ráno jsme posnídali dobroty od maminek, sbalili se věci a rozešli se domů. Na neobvyklou „strašidelnou noc“ ve škole budeme dlouho vzpomínat.
Jana Koupilová, vedoucí vychovatelka