Základní škola Židlochovice

Nové prostředí školní družiny

V letošním roce má školní družina pro děti připraveno opět několik nových kroužků, některé jsou vylepšené. Jedním z nich je "divadelník". Pro tento kroužek jsme dětem chtěli připravit překvapení, což se nám povedlo nad očekávání. Náš starý družinový pokojíček jsme zrenovovali celý , ale největší úspěch měl nově ušitý divadelní koutek. V tomto kroužku se budou žáci školní družiny postupně seznamovat s divadelním prostředím. Činnost bude zaměřena všestranně. Děti nebudou pouze hrát divadlo, budou se učit rozumět řeči těla a také vyjadřovat emoce obličejem a gesty. V kroužku trénujeme správnou výslovnost, zároveň prostřednictvím básniček a textů cvičíme paměť. Stěžejním úkolem kroužku je zvyšovat u žáků komunikační a sociální kompetence. Žáci společně vytvářejí kulisy, maňásky a škrabošky. Cílem "divadelníka" je rozvíjet kreativitu a učit vzájemné spolupráci. Zároveň je kladen důraz na vlastní improvizaci a individualitu.