Základní škola Židlochovice

Obědy pro děti

Obedy_pro_deti_BANNER-745x100

I tento školní rok spolupracuje naše základní škola s organizací Women for Women. Díky štědré podpoře od této organizace z projektu Obědy pro děti může pár nejpotřebnějších z řad našich žáků čerpat finanční podporu na školní obědy.

Rádi bychom tak poskytli organizaci Women for Women prostor, aby mohla projekt Obědy pro děti představit i na našich webových stránkách:

 

Je stále dost lidí, kteří si mylně myslí, že hladovějící děti jsou jen děti nezodpovědných rodičů, investujících raději do něčeho jiného než je jejich dítě. I když děti nemohou za to, v jaké rodině se narodily, jejich rodiče bychom měli motivovat jiným způsobem, než jim ještě pomáhat finančně. Paradoxně bychom tímto mohli dětem jejich rodinnou situaci ještě zhoršit.

Přitom se do takové situace může dostat doslova každý z nás. V 80%jsou to rodiče samoživitelé, v několika případech pak jde o rodiny, kdy maminka je např. na mateřské dovolené a otec po úraze v invalidním důchodu, kdy nemůže vykonávat své řemeslo. Životní příběhy jsou různé a každá žádost se řeší individuálně a každá pochybnost je detailně řešena se školou…

Ceníme si toho, s jakou zodpovědností a přístupem potřebné děti základní školy vybírají a to mnohdy i ve spolupráci se sociálními pracovníky a také toho jak pracují s rodiči těchto dětí. Díky nim se o potřebných dětech dozvíme a můžeme jim všichni společně pomoci.

KAŽDÉ 10. ČESKÉ DÍTĚ MÁ VE ŠKOLE HLAD.
POMOZTE I VY – PŘISPĚJTE JIM JEŠTĚ DNES:

ČÍSLO ÚČTU: 888 555 999 / 5500

Ptáte se, kolik za Váš příspěvek pořídíme? Průměrně to vychází takto:
25,- Kč = jeden školní oběd
125,- Kč = týden obědů pro jednoho školáka
500,- Kč = měsíc obědů pro jednoho školáka

W4W_CZ_logo_Charita