Základní škola Židlochovice

Okresní kolo florbalu

V úterý 19.11. se v Pohořelicích konalo okresní kolo ve florbalu starších žáků. Našemu týmu se  podařilo tuto soutěž vyhrát a zajistit si tak postup do krajského kola. Takový florbalový úspěch naše škola dlouho nezažila.

Přes základní skupinu jsme se dostali vcelku snadno po výhře 2:0 nad ZŠ Oslavany a 4:1 s Bílovicemi nad Svitavou. V semifinálovém souboji náš celek narazil na tým gymnázia Šlapanice. Podařilo se jej zdolat 2:0 a zajistit si tak postup do finále, kde nás čekal známý soupeř - domácí Pohořelice. Po velmi pěkném utkání, kdy kluci na hřišti nechali vše, se našemu týmu podařilo zvítězit 3:1. Tímto výkonem si kluci zajistili účast v krajském kole, které proběhne opět v Pohořelicích 29.1.2020.

Družstvo hrálo ve složení: Radim Švábík, Karel Švábík, Adam Kosina, Jiří Kilberger, Daniel Košar, Tomáš Vrbka, Šimon Melichar, Tadeáš Kronovít, Oliver Dvořáček, Michael Horák, Maxim Kejř a Marek Matoušek. Nejlepším střelcem turnaje se šesti vstřelenými brankami se stal Radim Švábík.

Mgr. David Kopeček