Základní škola Židlochovice

Okrskové kolo florbalu

V pátek 6.11. jsme vyslali naše žáky do Pohořelic na okrskové kolo florbalu. Družstvo tvořilo 11 chlapců ze sedmého a šestého ročníku. Žáci chodí pravidelně na kroužek florbalu k panu učiteli Kopečkovi, proto byli na turnaj řádně namotivováni a připraveni. Hned po příjezdu do haly se naši chlapci rychle zorientovali a začali se rozcvičovat na místním hřišti. Pomocí losu jsme se dostali do čtyřčlenné skupiny dohromady se ZŠ Želešice, ZŠ Vranovice a Gymnáziem Židlochovice. Systém turnaje byl jasný – kdo vyhraje skupinu jde rovnou do finále, druhý ve skupině hraje o 3.-4.místo, třetí ve skupině hraje o 5.-6.místo a poslední ve skupině v turnaji končí. Naši chlapci tedy věděli, co je v sázce, a jejich cílem bylo skupinu vyhrát, což se nám také podařilo. O první místo ve skupině jsme hráli proti gymnáziu a naši chlapci k tomuto derby přistoupili opravdu zodpovědně, v druhé půli již nedali soupeřům šanci a celkem s jasnou převahou vyhráli. Ve finále nás čekala ZŠ Pohořelice, která s přehledem vyhrála tříčlennou skupinu. Kluci ze ZŠ Pohořelice hráli opravdu velmi dobře, byli rychlí, přesní ve střelbě a důslední v obraně. Naši žáci již na ně bohužel nestačili. Skončili jsme tedy na krásném druhém místě, což nám zajistilo postup do okresního kola v této kategorii. Přeji našim žákům, aby se jim na okresním kole dařilo minimálně stejně dobře jako na okrskovém.