Základní škola Židlochovice

Mladší žáci „na florbale“

Ve čtvrtek 7.11. se naše družstvo mladších chlapců zúčastnilo okrskového kola ve florbalu konaného v Pohořelicích v místní sportovní hale. Této sportovní události se účastnilo celkem pět týmů: Gymnázium Židlochovice, ZŠ Rajhrad, ZŠ Modřice, ZŠ Pohořelice a ZŠ Židlochovice. Každý tým odehrál čtyři zápasy systémem každý s každým a celkové pořadí dopadlo následovně:

1. ZŠ Pohořelice

2. Gymnázium Židlochovice

3. ZŠ Rajhrad

4. ZŠ Židlochovice

5. ZŠ Modřice 

Družstvo porazilo celky ZŠ Modřice 4:1 a zŠ Rajhrad 1:0, podlehlo pak týmům Gymnázia Židlochovice 1:4 a ZŠ Pohořelice 1:3.

Složení týmu: Lukáš Ludín (brankář), Matěj Rožnovský, Jakub Nentvich, Jan Nentvich, Petr Lukeš, Martin Bělák, Marek Rapáč, Radim Novák, Tomáš Sláma.

Nejúspěšnějším střelcem našeho týmu se stal Matěj Rožnovský (5 branek), dále Martin Bělák (1 branka), Petr Lukeš (1 branka).

Brankář týmu Lukáš Ludín se v prvních zápasech příliš neprosazoval, avšak ve dvou posledních utkáních odvedl velmi dobrou práci a zaslouží velkou pochvalu. I ostatní členové družstva se snažili a tímto jim patří poděkování za reprezentaci školy a pochvala.

Mgr. David Kopeček