Základní škola Židlochovice

Okrskové kolo ve florbalu

V úterý 12.11.2019 se konalo v Pohořelicích okrskové kolo ve florbalu starších žáků. Letos se našemu týmu podařilo soutěž vyhrát a postoupit do okresního finále.

Celkem se turnaje zúčastnilo šest týmů. V základní skupině jsme porazili ZŠ Modřice 2:1 a ZŠ Pohořelice 2:1, o postup do finále se náš tým utkal s Gymnáziem Židlochovice. Po ne zcela vydařeném prvním poločase jsme dokázali celý zápas otočit a zvítězit 4:2. Ve finále se družstvo znovu potkalo s favorizovanými Pohořelicemi. V dramatickém duelu nakonec vyhrály Židlochovice 3:2 po samostatných nájezdech. Zaslouženě tak postupujeme do okresního finále, které se uskuteční v úterý 19.11. Radim Švábík se stal nejlepším střelcem turnaje se čtyřmi vstřelenými brankami.

Tým hrál ve složení: Radim Švábík, Karel Švábík, Maxim Kejř, Adam Kosina, Tadeáš Kronovít, Daniel Košar, Marek Matoušek, Oliver Dvořáček, Šimon Melichar, Michael Horák, Tomáš Vrbka, Jiří Kilberger.

Mgr. David Kopeček