Základní škola Židlochovice

Orientační běh

Naše základní škola uspořádala v uplynulém týdnu vzrušující orientační běh pro žáky 6. až 9. ročníku. Tato akce proběhla v rámci výuky zeměpisu a měla za cíl nejen podpořit fyzickou kondici, ale také zlepšit orientační schopnosti žáků.

Žáci byli rozděleni dostali na začátku pouze mapu a jejich úkolem bylo proběhnout 10 stanovišť ve správném pořadí. Na každém stanovišti získali speciální značku, díky které v cíli prokázali absolvování celého závodu. Kategorie byla pouze jedna, tudíž šesťáci i deváťáci „soupeřili“ mezi sebou.

Absolutním vítězem se stal David Čaňo z 6.B následovaný Janem Konštackým z 9.H. Vítěznou trojici však opět uzavřel žák šestého ročníku Petr Janík  z 6.C.

Celá akce byla velice úspěšná a orientační běh se osvědčil jako výborná aktivita na praktickou výuku (nejen) zeměpisu!

Gratulujeme všem zúčastněným a těšíme se na další sportovní výzvy!

Mgr. Kateřina Pažourková