Základní škola Židlochovice

Osmáci na Lipce

Ve středu 7.1. se žáci 8.B vypravili do školského zařízení pro enviromentální vzdělávání Lipka (www.lipka.cz). Žáci absolvovali jeden z vybraných programů Jako prase v žitě, které je zaměřeno na rozšíření znalostí o domestikovaných zvířatech, jejich přirozeném chování a o intenzivních velkochovech, které potřeby hospodářských zvířat potlačují v honbě za co největšími objemy a výdělky.Žáci si během tři a půl hodiny trvajícího programu vyzkoušeli na vlastní kůži, jak se asi zvířata chovaná ve velkochovech cítí, která zvířata jsou divokými předky domestikovaných forem, jaké přirozené vlastnosti a potřeby zvířata mají a jaké tomu odpovídá chování. Celý program vedli zkušení lektoři a jejich přístup byl velmi příjemný. Na konci programu mohli žáci ochutnat vlastnoručně vyrobený tvaroh a sdělit dojmy, připomínky a náměty k celému programu.
Děkuji paní učitelce Ludmile Netvichové za pořízení fotografií a za doprovod třídy na akci.

Mgr. David Kopeček