Základní škola Židlochovice

Páťáci v Praze

Páťáci v Praze

V pátek 30.9. jsme vyrazili s žáky páté třídy na exkurzi do Prahy. Cestovali jsme autobusem Student Agency, vlakem, tramvají i metrem. Žáci si připravili ke každé památce referát a otázky. Za správné odpovědi získali malou odměnu. Náš výlet začal u Pražského hradu, kde jsme shlédli velkou výměnu hradní stráže ve 12.00hod. Po prohlídce Katedrály sv. Víta jsme prošli Valdštejnskou zahradu - sídlo Senátu. Posilněni obědem v McDonald´s jsme pokračovali na Karlův most, Staroměstské náměstí s orlojem a Pomníkem Mistra Jana Husa. Odměnou za ušlapané kilometry byla návštěva největšího domu hraček v Evropě.

Poděkování patří p. Jarošové a Musilové, které nám na výletě moc pomáhaly, také p. učitelkám, které výlet organizovaly a žákům, kteří se vzorně chovali.