Základní škola Židlochovice

Péče o pleť a vlasy

Péče o pleť a vlasy v době dospívání

bylo téma besedy s praktickými ukázkami, kterou jsme ve dnech 15. a 16.11.2016 uspořádali pro žáky devátých tříd v rámci předmětu Výchova ke zdraví. Program v délce dvou vyučovacích hodin, vždy pro každou třídu samostatně, vedla zkušená vizážistka a kosmetička paní Vítězslava Eridová spolu se svou kolegyní.

Cílem bylo, aby se dívky i chlapci dozvěděli přímo od odborníků o důležitosti dodržování hygieny pleti, jak uchovat zdravou pleť i vlasy, jak o ně pečovat v době dospívání i později, co vyžaduje pleť problematická. Žáci získali cenné informace o druzích kosmetických přípravků na pleť i vlasy, o jejich správné aplikaci, o typech pleti aj. Jelikož paní Eridová měla k dispozici vzorky kosmetických přípravků, mohli si chlapci i dívky pod odborným dohledem prakticky otestovat typ své pleti a vyzkoušet působení některých přípravků.

Domníváme se, že program žáky zaujal. Díky zábavnému a poutavému podání obou lektorek byl pro ně také přínosný.

Ing. Milena Rotterová