Základní škola Židlochovice

Peníze pěkně od začátku

PENÍZE I. ANEB PENÍZE PĚKNĚ OD ZAČÁTKU

Žáky 4. ročníků  oslovili mimozemšťané z planety Rikkaus! Mimozemšťané Ulkoma a Lainen vynikají ve financích a právech, mají fantastické nápady, které právě u našich dětí chtějí zužitkovat a vyzkoušet.
Připravili si úkoly jednoduché i složité a děti za práci náležitě odměňovali. A co děti učili? Vlastní úvahou a na příkladech dokázat vysvětlit  význam vlastnictví a rozumět pojmu majetek. Vědět, jak zacházet hospodárně s věcmi a jaký to má význam.  Zdůvodnit naše potřeby a znát zboží i služby, které je možné si koupit. Porozumět  tvorbě ceny zboží i umět vypočítat různé druhy slev. Mimozemšťané dospěli k zjištění. Naše děti, co se učí vlastně umí a co neumí, se hravě naučí. Těšíme se na další pokračování našeho projektu " Čímpak já zaplatím".