Základní škola Židlochovice

Permonium v Oslavanech

Školní výlet 9.B

V úterý 20. května 2014 jsme navštívili Permonium v Oslavanech. V autobuse vedle nás seděl upovídaný Libor Drahonský, takže s ním bylo stále o čem mluvit. V Permoniu jsme se rozdělili do skupin a dostali zcela odpovídající přezdívky:  Permoníci, Potvůrky, Raraši, Strašidla, Soptíci, Mazlíci, Skřeti a Barbaři.

Měli jsme obavy, že lanové centrum se sopkou bude pro nás lehké, ale jakmile jsme vylezli do výšky, naše obavy se ztratily. Zjistili jsme, že v naší třídě není příliš mnoho zdatných lezců. Dalším problematickým úkolem byla cesta velkým bludištěm. Cítili jsme se hrozně, když jsme viděli, jak některé sedmileté děti mají úkoly hotové dříve než my. Nejlepší atrakcí byl tunel s mostem, který se točil a nakláněl.

Výlet se nám líbil. Většina lidí z 9.B překonala svůj strach z výšek a poznala hranice svého logického myšlení, navíc na výletě vznikla nová třídní láska.

Článek napsali: Šárka Veselá, Tereza Šotnarová a Libor Drahonský