Základní škola Židlochovice

Permonium

Když jsme 18. října 2013 vešli do Permonia v Oslavanech, zaujala nás kouřící sopka a lanová dráha, pod kterou byl rybníček. Po příjezdu jsme byli všichni takoví zmatení, ale instruktoři nám vše vysvětlili, rozdali nám čipy a tablety.  Hráli jsme Magic Permon. Hledali jsme kódy v bludištích, pařezech, v těžní věži a zadávali je do tabletu, který nám ukazoval cestu.

Prvním úkolem bylo překonat lanovou dráhu.  Všichni jsme ji zdolali se suchými botami, dokonce i ti, kteří měli závratě a strach z výšek. Ve středu sopky to bylo strašné, třepaly se nám nohy a báli jsme se udělat krok. Na stěnách byly zkameněliny různých živočichů. Pokračovali jsme do bludiště. Paní učitelky se na nás s úsměvem dívaly, jak všichni zmateně běháme v bludišti. Pak jsme přiběhli k výtahu, který se třásl. Zavezl nás do místnosti, která se celá točila. Byla super, ani ve snu by nás nenapadlo, že je to jen iluze. Došli jsme do místnosti, ve které byla tma, kdosi nám říkal: „Rychle opusťte štolu! Hrozí zboření zdí!“ Utíkali jsme ven. Následovalo další bludiště, pitevna s mrtvolou, dokonce i svítící kostra. Dostali jsme se k poslednímu úkolu. Měli jsme sjet do roury, která končila černočernou tmou.

Výlet byl super. Adrenalin, nadšení a zároveň sportování v jednom. Pokud to sami nezkusíte, nikdy si to nedokážete představit.

Článek napsali Tereza Kubešová, Lucie Štěpánková, Klára Slanařová a Jakub Marek.

Fotila Tereza Kubešová.