Základní škola Židlochovice

Piknik na Výhonu

I letos, čtvrtého června si vychovatelky školní družiny připravily zpestření pro děti a jejich rodiče – piknik na Výhonu. Děti se celý týden nemohly dočkat a sledovaly, jestli přeci jen nezaprší. Ráno vypadalo počasí nevlídně, ale během dne přišlo sluníčko a piknik se mohl uskuteční. Celá družina vydala se na kopec Výhon s batůžky, ve kterých se skrývaly nejenom špekáčky, ale i různé laskominy, které k správnému pikniku patří. Po cestě musely děti a rodiče splnit tři úkoly a potom hurá na opékání. Páteční opékání buřtů a pojídání jiných dobrot se vydařilo. Děti se vydováděly při hrách na honěnou a celé rozdivočelé se vracely i rodiči domů. Na tvářích dětí a rodičů bylo znát, že celá akce se velmi líbila a všichni odcházeli s úsměvem. Vychovatelky školní družiny děkují rodičům, že si udělali čas, který strávili s družinou a všichni se už těšíme na další společné setkání.