Základní škola Židlochovice

Piknik na Výhonu

V pátek, 12. června, na děti čekal rozlučkový piknik. Celá družina se vydala na kopec Výhon s plnou polní na zádech. Každý si nesl batůžek s dekou a se svými dobrotami. Na děti čekal v průběhu odpoledne očekávaný výstup, který za teplého, slunečného dne byl opravdu namáhavý. Aby to byl správný piknik, tak si děti rozdělaly na zem své deky, vytáhly pitíčka, nakrájené ovoce, zeleninu, tyčinky a různé jiné dobroty. Za odměnu na děti čekalo opékání špekáčků. Děti opékaly s nadšením, i když se stalo, že špekáček ukončil svoji cestu v ohništi. Páteční opékání buřtů se vydařilo, některé děti si opékaly rovnou dva. To byla ale dobrota. Děti se vydováděly při hrách a celé rozdivočelé odpoledne mohlo skončit. Rodiče si děti odváděli usměvavé, plné zážitků a krásně unavené.

                              Jana Koupilová, vedoucí školní družiny