Základní škola Židlochovice

Piráti v Židlochovicích

Areál základní školy Židlochovice se od pondělí 15. 8. do pátku 19. 8. 2016 proměnil v nekonečné moře, kde pirátské posádky se svými koráby pluly a hledaly poklad, který mnoho pirátů před nimi již hledalo, ale bez úspěchu.

Hned první den se žáci z prvního stupně základní školy na pět dní proměnili v piráty, kteří byli rozděleni do pirátských posádek a každá posádka si musela sehnat svůj stěžeň a vyrobit vlajku. Tím jsme mohli tábor zahájit a vyplout na dobrodružnou výpravu za pokladem. Celou cestu si každá posádka psala své pirátské deníky, do kterých pravidelně zaznamenávali vše, co se jim na cestě přihodilo. Celotýdenní plavba se odehrála na širém moři, kde piráti podstoupili mnoho nástrah, které všechny úspěšně zvládli. Každý den byly posádky za své výkony patřičně odměněny a to opravdovými zlaťáky. Naši piráti se opravdu moc snažili splnit všechny úkoly a právem si také odnesli zasloužený poklad domů. Piráti našli svůj poklad a radostně odcházeli s úsměvem na tváři domů. Závěrem děkujeme rodičům, kteří pomáhali při stavění a bourání stanů a také děkujeme za podporu a pozitivní odezvu na naši práci s dětmi.