Základní škola Židlochovice

Plavecké závody

Úterý 15. května se neslo ve znamení vody. Nejenže od rána hustě pršelo, ale vybraní žáci třetích tříd vyrazili do Hustopeč bojovat o přední příčky v plaveckých závodech. Na skokánek se postavili v barvách Židlochovic: Jana Psotová, Adéla Bělušová, Vincent Kadubec a Jan Holzknecht. Nejprve plavali hoši i dívky individuální závody na 25 m, z nichž postoupili 4 nejlepší do finále. Mezi individuálními závody a štafetami, které závody ukončovaly, si zahrály holky proti klukům pár vodních her, přičemž si připsaly obě strany shodné skóre 2:2. 

V nabité konkurenci ostatních škol skončili židlochovičtí na pěkných místech převážně v první půlce výsledkové listiny. Děkujeme Plavecké škole Hustopeče za podařenou akci, a našim žákům gratulujeme k pěkným výsledkům.

Lenka Hašková