Základní škola Židlochovice

Pohádková plavba lodí

Za celoroční snahu a píli přišla odměna v podobě výletu. Navštívili jsme ZOO v Hodoníně, kde jsme obdivovali mnohá zvířata: plameňáky růžové i s jejich prvními mláďaty, tygra bílého a další kočkovité šelmy, pár velbloudů dvouhrbých s několikaměsíčním potomkem, zebry, lemury, starou medvědici, opice, papoušky, žraloka černoploutvého, želvy, vzácné ryby… Po krátkém občerstvení a nákupu drobných suvenýrů jsme se vydali na pohádkovou plavbu lodí po řece Moravě. Na lodi nás přivítala  královna  Konstancie. Žádala nás o pomoc – piráti se chtějí zmocnit jejího pokladu a my jí napomohli poklad uchránit. Nebylo to jednoduché, piráti nás několikrát přepadli. My se však ubránili, poklad ochránili a za to nás Konstancie odměnila sladkou odměnou.  Po cestě jsme potkávali různé pohádkové bytosti: ježibabu z perníkové chaloupky, vodníka, vílu Amálku, gorilu… Po vyčerpávající plavbě jsme si odpočinuli na dětském hřišti, občerstvili se a plni dojmů se vraceli domů. 

Mgr. Petra Dobrovolná