Základní škola Židlochovice

Postup na dosah

Ve středu 22.3. se v Pohořelicích konal okrskový turnaj v halovém fotbale, kterého se zúčastnilo 8 chlapců z 8. a 9. tříd. Po losování zápasů bylo jasné, že boj o postup se bude rozhodovat hned v úvodním zápase proti favorizovaným Pohořelicím. Domácí hned v prvních sekundách rozehráli zápas ve vysokém tempu a zatáhli naše útočníky do obranných pozic. Ve 4. minutě se ovšem vyplatila sázka na rychlé brejky a Židlochovice se tak mohly radovat z hubeného vedení 1:0. Snížená koncentrace či pocit uspokojení z vedení nad favoritem způsobilo nepřesnou hru našich hráčů a vyložené šance Pohořelic. Z jedné z nich se útočící hráči soupeře dostali až za vyběhnutého brankáře a jejich střelu do odkryté branky odrazil úderem, připomínající pingpongový odpal, vracející se hráč. Pohořelice nařízenou penaltu s přehledem proměnily a zbytek zápasu držely svého soupeře, jehož hra byla plná nepřesností, v kleštích. Dvě zbývající utkání naše družstvo s přehledem vyhrálo (7:0 a 5:0) a předvedlo krásný kombinační fotbal. Bohužel tento zlepšený výkon stačil "pouze"  na 2. místo a Židlochovice tak odjížděly se ziskem 6 bodů a bez vytouženého postupu do okresního kola.

Mgr. Lubor Maněk

Soupiska

Petr Knol, Radek Skála, Daniel Broskva, Dominik Suchánek, Oliver Ondrušík, Jiří Koukal, Patrik Jílek, Aleš Litera

Střelci branek

Skála Radek 4

Koukal Jiří 4

Broskva Daniel 3

Litera Aleš 2