Základní škola Židlochovice

Povídání s myslivcem

V pátek 20. října jsme se vydali na myslivnu, kde nám pan Březina povídal o myslivosti. Dozvěděli jsme se, že myslivost se zabývá především ochranou a péčí o zvěř. Víme také, že myslivci zvířátka přikrmují a dodávají vodu do napajedel. Společně si připomněli, jak se správně máme chovat v přírodě. Nahlédli jsme do interiéru myslivny, kde jsme viděli srnčí trofeje, rohy kamzíka, obří zuby od divočáka a několik vycpaných dravců. Návštěvu jsme ukončili prohlídkou voliér s bažanty a perličkami které tu myslivecký spolek chová. Kromě obyčejných bažantů jsme viděli i bažanta královského, který je poměrně vzácný. Ten nás všechny díky svému krásnému zbarvení přímo uchvátil. Panu Březinovi moc děkujeme za poutavé povídání a příjemně strávené odpoledne.

                                                                             Jana Koupilová, vedoucí školní družiny