Základní škola Židlochovice

Povídání s myslivcem

Dne 5. května a 19. května se družina vydala na myslivnu, kde na nás čekal pan Březina a pan Lukš. Po náročné cestě do kopce jsme se rádi na chvíli posadili a poslechli si něco málo o pravidlech pohybu v přírodě, teď, v jarním období, kdy se v lesích a na pastvinách pohybuje spousta mláďat. Pan Březina nám vysvětlil, že na žádné z nich se nesmí sahat, protože maminka mláďátek by z nich poté cítila náš pach a už by se o svá dítka nestarala. Druhá část naší návštěvy spočívala ve střelbě ze vzduchovky. Pan Březina i pan Lukš trpělivě vysvětlovali dětem techniku střílení. Každé dítě mělo možnost pětkrát si vystřelit a trefit do terče. Nejlepší střelci byli vyhodnoceni a dostali diplom. Nejlepšími střelci se stali Maroš Bachratý (2. A), Adam Nos (2. B), Matyáš Jokver (1. A), Ondra Kotrc (1.B), Jakub Hašek (1.B), Sofie Maradová (1.B), Michael Horák (5.B), Daniel Frank (3.B) a Viktorie Fleková (3.A). Všem dětem patří pochvala a vítězům blahopřejeme.

Na závěr moc děkujeme oběma myslivcům za čas, který nám věnovali. Byla to pro nás velmi zajímavá zkušenost a už se těšíme na příští společné povídání.

                                                                 Jana Koupilová, vedoucí školní družiny