Základní škola Židlochovice

Vycházka po Židlochovicích.

Na přelomu září a října jsme se se čtyřmi odděleními ŠD vydali do ulic našeho města. Konkrétně do čtvrti bývalého cukrovaru a Žižkova. Průvodcovské role se ujaly milé paní knihovnice z Městské knihovny Židlochovice. Program byl tvořen procházkou se zastaveními a povídáním o názvech ulic. Dozvěděli jsme se tedy, kdo byl ten záhadný Kpt. Ruben, po kterém je pojmenována jedna z nejdelších ulic na Žižkově, čím je významný pan Dezort, jehož jméno nese jedna z ulic v cukrovarské čtvrti, která ulice Židlochovic je nejdelší nebo proč se jmenuje městská část za řekou směrem na Hrušovany právě Žižkov. Na závěr si děti vyzkoušely kvíz s určováním polohy významných židlochovických budov.

Obě exkurze byly velmi zajímavé a přínosné. Chtěli bychom tedy ještě jednou poděkovat paním knihovnicím za jejich čas při přípravě a realizaci akcí.