Základní škola Židlochovice

Přežití v přírodě

V týdnu od 13. do 18. dubna se všechny třídy osmého ročníku zúčastnily terénního cvičení Přežití v přírodě. Místo vyučování se celý den pohybují žáci v terénu a učí se orientovat v mapě, pracovat s buzolou, vzájemně si pomáhat, koordinovat práci ve skupině, rozdělávat oheň a připravit jednoduché jídlo. Nedílnou součástí tohoto cvičení je ukázka první pomoci - opět ve skupinkách, a to tak, aby se na konkrétních případech ukázal celý postup co možná nejpřesněji (žáci hrají scénky). Během celého programu klademe důraz i na fyzickou zdatnost.

Věřím, že z programu žáci načerpají zkušenosti, které se jim budou hodit v každodenním životě.

Terénní cvičení vedli učitelé: David Kopeček, Lukáš Přichystal, Petr Dvorník a Eva Kadlcová.

Z pohledu žáků:

- Branné cvičení bylo skvělé! Náš tým spolupracoval dobře a myslím si, že jsme si to všichni užili.

- Tento den si bude snad každý pamatovat jako náročný, ale zároveň plný dobrodružství, legrace a radosti.

- Výlet to byl dobrý, užil jsem si ho, ale šli jsme hodně pomalu. Ujít jen 10 km za 4 hodiny je hodně pomalé. Ale jinak to bylo dobré, určitě lepší než sedět ve škole.

Mgr. David Kopeček