Základní škola Židlochovice

Přežití v přírodě

Osmé ročníky absolvovaly letos již potřetí výukový program Přežití v přírodě, který se snaží žáky naučit, jak se zachovat v reálných situacích při poskytování první pomoci, při orientaci v terénu nebo jak si poradit s rozděláním ohně.

Největším přínosem je ale nutnost spolupráce v týmu, rozdělení různých rolí a koordinace celé skupinky. Co čekalo letošní osmáky v terénu? Desetikilometrový pochod v terénu, práce s buzolou a mapou, modelové situace při poskytování první pomoci, transport raněného při horské túře, rozdělání ohně, příprava jednoduchého pokrmu, orientace v okolí (určování okolních obcí), vypočítání měřítka mapy a určení celkové ušlé vzdálenosti a nakonec zhodnocení jejich skupinové práce v osmi větách (zpětná vazba pro učitele i žáky).

Po přečtení všech skupinových hodnocení věříme, že si každý z této akce odnesl něco, co se mu bude v životě hodit.