Základní škola Židlochovice

Příměstský tábor

Příměstský tábor pořádaný základní školou Židlochovice se nesl v duchu Harryho Pottera. Předposlední týden prázdnin se areál židlochovické základní školy proměnil v působiště školy kouzelnické. Ta byla plná čar, kouzel, skřítků, roztodivných bytostí a magických předmětů. Především však byla obývána mladými a talentovanými čaroději a čarodějkami. Studenti školy čar a kouzel byli nejprve rozřazeni Moudrým kloboukem do čtyř kolejí dle svých schopností a dovedností. Poté se vrhli do výroby kouzelnických hábitů a hůlek, vymýšlení nových zaklínacích formulí, či pečení Brumbálových perníčků. Neminulo je ani bloudění temným Zapomenutým lesem, kde museli splnit spoustu záludných úkolů, které prověřily jejich dovednosti v čarování i nově nabyté znalosti magie. I přes nepříliš příznivé zakleté počasí se čarokrásná děvčata a okouzlující chlapci vrhli do plnění úkolů a hraní her s nadšením a své děsuplné studium na škole čar a kouzel k radosti hrůzu nahánějícího učitelského sboru úspěšně ukončili.

Jana Koupilová, vedoucí školní družiny