Základní škola Židlochovice

Příměstský tábor 2017

            V hlavních letních prázdninách se uskutečnil již osmý ročník příměstského tábora, který se tentokrát odehrál v duchu života pralidí. Celý areál základní školy Židlochovice absolvoval výpravu proti proudu času až do doby neandrtálců, od pondělí 14. 8. do pátku 18. 8. 2017, děti objevovaly a zkoumaly, zda se jejich způsob života liší od života jejich pravěkých kamarádů.

            Po příchodu všech účastníků do tábora jsme začali  seznamováním, rozdělením pračlovíčků do čtyř skupinek. Každá skupinka musela zapojit svou fantazii a vymyslet pravěký název pro svou skupinu a nacvičit pravěký pokřik. Naši pračlovíčkové dokázali, že nejenom jejich fantazie je veliká, ale že i jejich nápaditost a tvořivost nemá hranic. Během celého týdne si každý jednotlivec vytvořil svůj pravěký oděv, ozdobil se šperky, vyrobil si pravěký nástroj na lov, vyzkoušel si práci s hlínou, malbu na kámen a vše pečlivě zapisoval do deníku. Putování pračlovíčků, nebylo vůbec jednoduché, cestou zdolávali nástrahy v podobě soutěží různého zaměření. Cílem bylo získat, co nejvíce pravěkého platidla, za které si poslední den mohli koupit zboží, které bylo pro ně potřebné či se líbilo. Každý pračlovíček si odnesl několik diplomů, sladkou odměnu a s úsměvem všichni odcházeli šťastně domů.

             Závěrem děkujeme rodičům za jejich podporu a pozitivní odezvu na naši celotýdenní práci s dětmi. 

                                                                 Jana Koupilová, vedoucí vychovatelka školní družiny