Základní škola Židlochovice

Příměstský tábor 2018

            V letošním roce naše škola pořádala, již devátý ročník příměstského tábora, který se tentokrát odehrál v duchu pohádek. Celý areál základní školy Židlochovice se zaplnil v různými pohádkovými bytostmi, a že naše děti mají fantazii, tak o tom nás přesvědčily jejich kostýmy, které byly opravdu jedinečné.

            Během celého týdne na děti čekalo plno nástrah a překvapení. Ale neměly se čeho bát, neboť v pohádkách vždy zvítězí dobro nad zlem. Děti si vyrobily svůj pohádkový pas, do kterého zapisovaly všechno, co a kde prožily. Samozřejmě, že cílem bylo najít zlatý poklad, ale protože pohádky jsou rozmanité, tak i naše putování udělalo změnu. Děti sbíraly zlaté mince, které poslední den tábora mohly vyměnit za poklad, který byl pro mě nejatraktivnější. Takže snaha a šikovnost, ale také obratnost či píle se proměnila v radost, která měla podobu pokladu. Teď by stačilo napsat, zazvonil zvonec a povídání je konec, ale naším koncem bylo projít zlatou bránou, která nás všechny vrátí do doby „TADY A TEĎ“.

            Na závěr děkujeme rodičům za jejich podporu a pozitivní odezvu na naši práci s dětmi. A dětem děkujeme, že byly jedinečné, i když někdy velmi živé, ale hlavně, každý den odcházely s úsměvy na svých tvářích.

 

                                              Bc. Jana Koupilová, vedoucí vychovatelka školní družiny