Základní škola Židlochovice

Pro dětskou onkologii

Již potřetí jsme se rozhodli v průběhu prosincových třídních schůzek proměnit školní kuchyňku v předvánoční kavárnu a pozvat k její návštěvě rodiče a učitele našich žáků. Kavárničku jsme připravovali se záměrem nabídnout našim hostům příjemné místo ke krátkému zastavení a odpočinku v často hektické adventní době a hlavně s jejich přispěním pomoci dětem, které budou svoje Vánoce trávit na onkologickém oddělení Dětské nemocnice v Brně. Žáci 2. stupně už s měsíčním předstihem vytvářeli pod vedením paní učitelky Mgr. Lucie Brychtové vánoční přáníčka a s paní učitelkou Ing. Milenou Rotterovou vyráběli voňavé svíčky z včelího vosku. Když se blížil termín kavárničky, začaly děti pracovat na přípravě samotného občerstvení, aby měly našim návštěvníkům co nabídnout. Před otevřením ještě dotvořit adventní náladu výzdobou, dát poslední instrukce dětské obsluze a mohli jsme se těšit na první hosty. V příjemné atmosféře se nám podařilo získat 2500,-Kč na hračky, které v příštím týdnu předáme onkologickému oddělení Dětské nemocnice, kde budou pod stromečkem čekat, komu udělají radost. Všem návštěvníkům děkujeme a přejeme příjemné prožití vánočních svátků.

Mgr. Radka Minaříková, vedoucí školního poradenského pracoviště