Základní škola Židlochovice

Projekt Hobit

Projekt Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně HOdina BIologie pro živoT neboli HOBIT( s registračním číslem CZ.1.07/1.1.16/02.0136), kterým se i naše škola stala partnerem, v těchto dnech startuje svou ostrou část. Projekt si klade za cíl naučit děti rozpoznat příznaky mozkového i srdečního infarktu a umět postiženému pomoci. Rodičům žáků osmých ročníků jejich děti v tomto týdnu donesly domů k vyplnění souhlas se zapojením do elektronického proškolení o této problematice a jejich následném otestování získaných znalostí. Věříme, že rodiče souhlas udělí, a naši žáci tak dostanou odborné základy první pomoci u těchto u nás tak rozšířených nemocí a budou tak schopni zachránit to nejcennější – lidský život.

                                                                 Mgr. Petr Dvorník, školní koordinátor projektu