Základní škola Židlochovice

Projektový den 6.E

V úterý 28.3. proběhl projektový den 6.E. Vydali  jsme se do Hustopečí, kde jsme se prošli Mandloňovou stezkou až k rozhledně. Počasí nám přálo a navíc jsme mohli obdivovat rozkvetlé mandloně.

Během procházky jsme dělali zastavení, při kterých žáci plnili různé úkoly. Orientovali se v mapě, dozvěděli se, jak vznikají na stromech mandle, napsali popis místa a nakreslili okolí. Při hře se dozvěděli i něco nového o svých spolužácích.

Prohlédněte si ukázky jejich prací:

Dnes jsme si s naší třídou udělali projektový den do Hustopečí. Sedíme v trávě mezi rozkvetlými mandloněmi a kocháme se přírodou. Plníme tu různé úkoly od paní učitelky. Máme zde úžasný výhled na okolní krajinu, rozhlednu a na celé Hustopeče. Moc se nám tu se třídou líbí a máme zase hezký den.

Adam Fabiánek

Jsme teď v mandloňovém sadě. Ležíme na dece a odpočíváme při psaní tohoto popisu. Máme tu výhled na Hustopeče, nad námi se tyčí mandloňové sady a v blízkosti je cesta na rozhlednu. V dálce vidíme rozhlednu a spoustu rozlehlých sadů. Je to tu velmi pěkné díky kvetoucím mandloním.

Karolína Sedláková

Nela Kubová

 

Míša Vaculová