Základní škola Židlochovice

Projektový den „SLAVKOV“

Dne 23. 9. 2020 se školní družina vydala na první autobusový výlet a to na barokní zámek do Slavkova u Brna, kde vypukla jedna z nejznámějších bitev na našem území. Na zámku se děti se rozdělily do dvou skupin a začala prohlídka. Paní průvodkyně nás seznámila s historií zámku, kdo zde žil a jaké zajímavosti se na zámku nachází jako např. obrovské lustry, společenský sál se speciální akustikou nebo rozviklané kolo, které značilo, že štěstí v životě je nestálé. Prohlídka probíhala společně s diskuzí, kdy se děti zapojovaly a odpovídaly na různé otázky. Také jsme se vydali do zámecké zahrady, kde jsme si prohlédli fontány a sochy, které zahradu zdobily. Účastníci obdrželi upomínkové předměty, které si mohli odnést domů. Exkurze byla i na mladší věk dětí zajímavě podaná, takže se probírala ještě celou cestu.