Základní škola Židlochovice

Půda není nuda

lipka (228)

lipka (225)

lipka (214)

Ono se řekne hlína, ale co v ní všechno žije, z čeho se vlastně skládá a jak vše souvisí se vším? Tyto otázky stály před badateli ze 3. B, kteří se v centru pro environmentální výchovu Lipka zúčastnili v pátek 18. 10. 2013 vzdělávacího programu "Půda není nuda". Děti pracovaly v průběhu celého dopoledne ve dvou skupinách. Jedna se vydala hledat a poté i zkoumat živočichy, kteří žijí v půdě, na přilehlou zahradu. Mezitím druhá skupina odhalovala, z čeho se ta půda vlastně skládá. Ve vzorcích půdy děti rozlišovaly částečky neživé přírody (kamínky, písek, jíly), dále pak zbytky živočišných a rostlinných těl. Při pokusech dokázaly, že půda také obsahuje vodu a vzduch. Po svačině si obě skupiny vyměnily svá pracoviště a bádání pokračovalo. Žáci si z dnešního dne odnášejí spoustu nových poznatků, zkušeností a v neposlední řadě vědomí, že je třeba chránit půdu i každého živočicha, který v ní žije.

lipka (116)

lipka (114)

lipka (106)