Základní škola Židlochovice

Putování 6. A na Pernštejn

Ve dnech 16. a 17. června jsme s paní učitelkou Lehotskou a třídou 6. A vyrazili na Vysočinu. První den nás čekala túra z Lomnice u Tišnova na hrad Pernštejn. Během túry jsme přehodnotili plán a prohlídku hradu jsme přesunuli na druhý den. Nutno zdůraznit, že jsme řešili navigační problém, kdy jsme sešli ze žluté na modrou trasu, a po návratu na poslední rozcestník jsme zjistili, že modrá je vlastně dobrá:-)

Takže vyčerpaní a unavení cestovatelé dorazili kolem 16:00 do Nedvědice, kde na ně čekalo ubytování v hotelu Myslivna. Po krátkém odpočinku začal čas her. Poté se u táboráku opékaly špekáčky. Před dalším dnem bylo třeba doplnit síly, a proto se šlo na kutě. O půlnoci už nebylo ani vidu ani slechu, všichni zaslouženě spali.

Ráno po snídani nás čekal hrad Pernštejn. Bohužel se z třídy vydělila malá skupinka zraněných, která se na prohlídku do hradu nedostala, ale rozhodně jim to nevadilo. Odpočinuli si a najedli se v hradní restauraci. Také nakoupili tolik potřebné suvenýry. Poté jsme se společně vydali na vlak do Bystřice n. Pernštejnem a tam nás čekalo lanové centrum.

Začali jsme rovnou skokem z věže na laně. Pro všechny to byl zážitek. Někdo křičel jako Tarzan, jiný to zvládal s úsměvem. Někdo se zase neodhodlal a někdo zase změnil názor. Další akce prověřila spolupráci dvojic a obratnost na kládách. Všichni byli šikovní a zkusili si jaké to je a že to není hračka.

Cesta zpět vlakem znamenala poslední krůček k našim domovům. Bohužel velké zpoždění vlaků nám to velice zkomplikovalo a náš výlet se neplánovaně prodloužil. Proto se někteří rodičové museli auty vydat až do Modřic. Nakonec jsme ale šťastně unavení domů dorazili a čekal nás zasloužený víkend plný odpočinku. Sláva, nazdar výletu.

Sláva, nazdar výletu.

                                                                       Učitel Prášilík Adam