Základní škola Židlochovice

Radost v družině

Na začátku byl NÁPAD. Paní vedoucí vychovatelka Jana Koupilová si všimla, že děti v družině stále touží po nějaké kreativní činnosti, a že často vyhledávají ke hrám obyčejné dřevěné kostky. Pár starých kostek se v družině našlo, ale pro 100 dětí  to nestačilo. Paní vychovatelky se nejdříve snažily kostky koupit, ale zjistily, že dnes je to hračka velmi, velmi drahá. Požádaly tedy rodiče a jeden šikovný tatínek kostky opravdu pro družinu vyrobil. Po vánocích čekal na družinové děti dárek – vlastně DAR, který vzbudil ohromné nadšení a radost. Pozorovat děti při stavění je zase radost pro pedagogy. Ze dvou tisícovek kostiček, které dětem daroval pan Peloušek z Blučiny se už dají  postavit úžasné stavby. Děkujeme  za všechny děti i vychovatelky ochotnému tatínkovi, že nám pomohl zpestřit náš odpolední život v družině.