Základní škola Židlochovice

Recitační soutěž

Ve středu 28. 3. proběhla na 1. stupni recitační soutěž v rámci ÚMS. Zúčastnilo se celkem

97 dětí z těchto škol: Židlochovice, Hrušovany, Blučina, Holasice, Přísnotice, Unkovice, Bratčice a Žabčice. Ve školách nejdříve proběhla třídní kola. Z nich byli vybráni z každého ročníku 3 žáci, kteří se soutěže zúčastnili. Slyšeli jsme spoustu krásných básniček. Každý recitátor si odnesl oplatek a pochvalu. Také byla vyhodnocena první tři místa v každé kategorii. Děti ukázaly velmi kvalitní výkony a pro paní učitelky bylo rozhodování nesnadné.

Z naší školy získali: 1. místo: Ela Leciánová (5. třída)

                                     2. místa: Karin Klíčová (2. třída)

                                                      Maxim Kharbaka (4. třída)

                                     3. místo: Daniel Blatný  (1. třída)                

Ocenění poroty za autorskou báseň získala Natálie Kleinerová ze ZŠ Bratčice.

 

                                                                                                                     Mgr. Šárka Fajglová