Základní škola Židlochovice

Řekni drogám NE!

Městská policie v Židlochovicích v rámci prevence kriminality získala projekt na protidrogové vzdělávání žáků druhého stupně. Ve spolupráci s občanským sdružením Řekni drogám ne proběhne dne 27.10.2015 preventivní program (interaktivní přednáška) pro žáky 7.,8. a 9. ročníku na téma Řekni drogám ne. 

Čtyři lektoři protidrogového vzdělávání poskytnou klíčové informace o drogách, které by měli dospívající vědět DŘÍVE, než je obalamutí lidé, kteří již drogy sami zneužívají, dealeři a ostatní propagátoři, jež mají z drog prospěch.
 
Přednáška s názvem 10 věcí, které by Tvoji přátelé měli vědět o drogách, obsahuje 10 témat. Ta osvětlují problematiku drog a posluchač zjišťuje, co jsou drogy, jak ovlivňují lidskou mysl a tělo. Jaké jsou dva důvody, proč lidé drogy berou, proč drogy zůstávají v těle a mnohé další základní informace, které by dospívající  měli o drogách vědět, aby se mohli kvalifikovaně rozhodnout drogy nebrat.
 
Všichni žáci obdrží tištěné brožurky k danému tématu. Přednášku bude mít každá třída samostatně se svým lektorem.