Základní škola Židlochovice

Republikové VÍTĚZSTVÍ

ZŠ Židlochovice ZVÍTĚZILA

v republikovém finále přespolního běhu v Hradci Králové, Malšově Lhotě!

Ano, je to tak. Družstvu starších žáků se to doopravdy podařilo a hlavně díky vyrovnanosti běžců nenašlo přemožitele ani v tomto finále.

Kluci v konkurenci  14 krajů ČR porazili s velkým náskokem na 2. místě ZŠ Olomouc Heyrovského a na 3. místě ZŠ Jablonec nad Nisou.

Mezi jednotlivci si na trati nejlépe vedl Adam Kosina, když doběhl 6., dále pak 14. Kryštof Hanek, 17. Štěpán Hanek a 19. Jan Korber. Finále se nezúčastnil Tomáš Vrbka, protože onemocněl, ale pomohl k postupu z krajského kola, když musel zaskočit za nemocného Jana Korbera.

Odměnou všem byl krásný pohár a předávání cen z rukou Jana Čenského a  Květy Jériové - Peckové.

Republikové vítězství je prvním titulem pro ZŠ Židlochovice!

Děkujeme za výbornou reprezentaci školy, kraje a přejeme hodně dalších sportovních úspěchů.