Základní škola Židlochovice

ROBOTI ve škole

Ve čtvrtek 25. 6. 2015 proběhl na ZŠ Židlochovice již třetí ročník soutěže „Programování robotů“ žáků základních škol. V letošním roce se soutěže účastnili pouze žáci, kteří navštěvují vzdělávací kurzy stavby a programování robotů H&S electronic systems a jejich lektoři. Ze 40 žáků kurzů se do soutěže nominovalo 27 žáků a lektorů ze šesti škol – ZŠ Židlochovice, ZŠ Střelice, ZŠ Mikulčice, ZŠ Pohořelice, ZŠ Antonínská Brno, ZŠ Křídlovická Brno a GJB Ivančice. Soutěž již tradičně organizoval spolek „Technické kurzy Brno“ zastoupený Mgr. Martou Novákovou ve spolupráci s Katedrou technické a informační výchovy Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity. Hlavním organizátorem soutěže byl doc. Ing. Jiří Hrbáček, Ph.D. Záštitu nad soutěží převzal IVAR Bratislava.

Výsledky soutěže:  

kategorie

umístění

škola

Mladší žáci (3. a 4. třída)

 1. Toman Matyáš

ZŠ Židlochovice

 

 1. Kučerňák Adam

ZŠ Křídlovická Brno

 

 1. Langer Robin

ZŠ Pohořelice

Starší žáci 1 (5. – 9. třída)

 1. Šafařík Radim

GJB Ivančice

 

 1. Čížek Jakub

GJB Ivančice

 

 1. Dedek Daniel

GJB Ivančice

Starší žáci 2

 1. Studený Vojta

ZŠ Židlochovice

 

 1. Mašek Jiří

ZŠ Židlochovice

 

 1. Lounek Dominik

ZŠ Křídlovická Brno

Lektoři vzdělávacích kurzů

 1. Hromčík Tomáš

 

 

 1. Chmelař Ladislav

 

 

 1. Kavlík Richard