Robotiáda

V pátek 1.3. vybrané nadšené a tvořivé druhačky z Lego kroužku společně s deváťáky z volitelného předmětu informatiky vyrazili na brněnské výstaviště, přesněji do Vida centra na Robotiádu. Je to soutěž a přehlídka toho, co žáci základních a středních škol umí postavit a naprogramovat nejen z lega. Kluci soutěžili v kategorii sumo, kde se proti sobě utkali dva roboti, jejichž úkolem bylo vytlačit soupeře z hracího pole. Z devíti soutěžních zápasů získali celkově 7 výher. Ve skupině se bodově dělili o první místo ještě s jedním soupeřem. O postupu rozhodovala nižší váha robota, která bohužel do finálové jízdy poslala soupeře. Holky prezentovaly svoji práci v kategorii FreeStyle, kde velkou roli hraje tvořivost. V lego kroužku jsme vytvořili robotickou paní učitelku Ivu. Na první pohled lego vůbec není vidět, protože náš robot z venku je celý papírový. Ivu jsme naučily říkat čtyři učiteli často opakované věty, umí pozdravit, pochválit, napomenout a rozloučit se. A jako správná učitelka umí i koulet očima. Holky si užily i možnost prozkoumat expozici samotného Vida centra a také mohly obhlídnout i ostatní disciplíny.