Základní škola Židlochovice

Rok s angličtinou

Pojďme se poohlédnout za zajímavostmi a akcemi, které žáci společně se svými učiteli anglického jazyka v letošním roce absolvovali.

V zimě se konala tradiční soutěž pro 7. a 9. ročník. Každoročně se těšíme hojné účasti, letos tomu nebylo jinak.

Nejlepší řešitelé písemné části postoupili do části ústní, kde si jednotlivci losovali témata, na která pohovořili. Všichni se velmi snažili a výsledky byly následující:

7. ročník

1. místo – David Dvořák ze 7. C

2. místo – Maxim Kejř ze 7. E

3. místo – Sofia Čiefová ze 7. D

9. ročník

1. místo – Lucie Pelikánová  z 9. C

2. místo – Jiřina Marková z 9. B

3. místo – Michaela Peterková z 9. A

Vítězové školního kola David a Lucie naši školu reprezentovali v únoru v okresním kole, kde se David umístil na skvělém 3. místě a Lucie ve velké konkurenci okolních škol na pěkném 11. místě.

 

Ještě před Vánocemi jsme s předmětem anglická konverzace vyrazili do divadla Buranteatr. Tentokrát na anglické představení The Secret Diary of Adrian Mole.

Kája Sedláková z 8. E napsala: "Představení bylo velice poutavé a zábavné. Dokonce i paní učitelky byly velmi potěšené, jak studenti z bystrckého gymnázia měli představení pěkně nachystané. Všichni odcházeli s úsměvem od ucha k uchu, a to je to nejdůležitější."

 

Během několika měsíců žáci 9. ročníku nacvičovali ve svém kroužku – Klub anglického divadla pod vedením paní učitelky Pavlíny Jabůrkové, divadelní představení CINDERELLA (Popelka). Svou píli pak zakončili velkým dopoledním představením pro 1. stupeň v židlochovické sokolovně, odpoledne pak své představení zahráli pro své učitele. Byla to krásná podívaná.

 

V květnu naši školu navštívil rodilý Australan. Dvanáctiletý Ryan projevil zájem strávit s našimi žáky společné chvíle ve škole a nasát atmosféru českého školství. Žáci 9. ročníku jej provedli po celé škole, připravili si pro Ryana povídání o jednotlivých předmětech vyučovaných u nás ve škole a ukázali mu všechny odborné učebny. Poté ještě zavítal k sedmákům, kde si popovídali, navzájem vyzvěděli, co současnou generaci dětí zajímá, a dokonce Ryana učili těžký český jazykolam.

 

V červnu čeká deváťáky tolik očekávaný a oblíbený zájezd do Anglie…, ale o tom zase někdy příště.

Za kolektiv učitelů AJ

Mgr. Romana Řičicová