Základní škola Židlochovice

Rytířský turnaj

             Stejně jako každé jaro, i letos jsme se rozhodli zúročit celoroční trénink při florbalovém turnaji. Krásné počasí nám umožnilo sejít se ve 14 hodin na hřišti a děti se nemohly dočkat, až poměří své síly. Nejdříve byli hráči rozděleni do osmi vyvážených družstev a pak už jsme se mohli vrhnout na první zápas. Hrálo se vyřazovací metodou a každé utkání trvalo minimálně 5 minut, v případě remízy se prodlužovalo až do rozhodujícího gólu. Po opravdu vyrovnaných a napínavých bitvách jsme se probojovali do finále, kde se utkalo družstvo Ondry Běluši a Honzíka Hanzlíka. Závěrečný boj nebral konce, ani jeden z týmů se nechtěl vzdát vítězství. Nakonec se radoval tým Honzíka. Družstva, která se umístila, na prvních třech místech získala diplom a tentokrát si mohly děti samy vybrat z několika druhů cen. Na ostatní hráče čekala alespoň sladká cena útěchy za fair play a krásné, sportovní odpoledne. Děti odcházely nadšené, vyběhané a s růžovými tvářemi.

 

  1. místo- Honza Hanzlík, Adélka Bělušová, Dan Horáček, Terka Kolářová, Matěj Středula a Viktorka Bayerová
  2. místo- Ondra Běluša, Anetka Říčková, Terka Holzknechtová, Nikča Jarošová, David Batěk, Simča Prokopová a Viky Fleková
  3. místo- Míša Kolářová, Adélka Školová, Romča Pavelka, Adam Vrbka, Honzík Flajšinger, Martin Bachratý a Lukáš Studený