S angličtinou v Londýně

Exkurze do Londýna - 23. - 27. 5. 2016

Ve dnech 23. až 27. května jsme s našimi deváťáky navštívili Londýn a okolí. Cílem bylo poznat historické a kulturní zvláštnosti Velké Británie a ověřit si své znalosti anglického jazyka v praxi. Ubytování a zázemí nám poskytly britské rodiny v okrajové části Londýna Wallington.

Autobus od Student Agency dopravil 27 žáků a dva učitele po 22 hodinách cesty do Londýna. Přes Lamanšský průliv nás převezl trajekt.
Během pobytu jsme viděli a navštívili:
  • Greenwich - nultý poledník
  • Otáčecí kolo London Eye
  • Westminsterské opatství, parlament, Big Ben
  • Buckinghamský palác, St. James's Park, Hyde park
  • Piccadily Circus, Oxford Street, Leicester Square, Covent Garden, Trafalgar Square
  • Národní galerie, Přírodovědné muzeum
  • hrad Windsor
  • katedrála St. Paul's, most Millenium, Tower Bridge, hrad Tower of London
Bez nemocí a úrazů, bez deště, horka a dusna jsme si tento pobyt nanejvýš užili a plni zážitků i zkušeností se navrátili do Česka, do Židlochovic, domů.

Adam Prášilík a Romana Řičicová