Základní škola Židlochovice

SCRATCH Cup 2017

Od září 2016 pracuje na naší škole zájmový kroužek Programování ve SCRATCHi pro 4. a 5. třídu, osmáci programují v rámci výuky volitelného předmětu Informatika.

Ve středu 10. května se 17 statečných pokusilo probojovat do užšího výběru prvního ročníku celostátní soutěže v programování SCRATCH Cup. Úlohy mají různou obtížnost - první úloha je pro mírně pokročilé a třetí již pro experty, kteří programují i několik let. Organizátorům byly zaslány práce 7 soutěžících, kteří vyřešili zcela nebo z velké části alespoň jednu úlohu.

Letos se soutěže zúčastnilo 122 žáků ze 14 škol (88 žáků z 9 víceletých gymnázií, 34 žáků z 5 základních škol). Na celkově 60. místě (7. nejlepší ze žáků základních škol) se umístila Viktorie Kubešová z 8.B. Ostatní soutěžící si vyzkoušeli náročnou soutěž a nejmladší mohou rok pilně trénovat na další ročník.  Děkuji všem za reprezentaci školy.

Mgr. Josef Mach