Základní škola Židlochovice

V židlochovickém kostele

NÁVŠTĚVA ŽIDLOCHOVICKÉHO KOSTELA

 

Dne 12. 1. jsme se vydali do kostela Povýšení sv. Kříže, kde už na nás čekal pan farář. Atmosféra ještě stále Vánočně vyzdobeného kostela se stromky a betlémem nás spolu s tématem povídání přesunuly zpátky v čase do adventu. Seznámili jsme se s dobou v níž se Ježíšek narodil a také s průběhem jeho dětství. Poznávali jsme jednotlivé postavy, které můžeme vídat v betlémech a povídali jsme si o nich a jejich významu pro Ježíška. Společně jsme si zopakovali, kdo byli tři králové a rozšířili si vědomosti o jejich původu, a kým vlastně byli. Pan farář mimo jiné překládal význam tak známého K + M+ B a vysvětloval dětem tradici tříkrálové sbírky. A od teď už také budeme vědět, proč nemíváme v obývácích na Štědrý den místo jedliček a smrčků třeba lípy nebo třešně. Děkujeme panu faráři Pawlu Cebulovi, že si na nás udělal čas, dal nám možnost vychutnat si ještě alespoň na chvíli Vánoční atmosféru a obohatil nás svými znalostmi. Těšíme se na další spolupráci.