Základní škola Židlochovice

Skoky do pohádek

Dne 7.2. proběhla  ve školní družině soutěž „ Skoky do pohádek“ . Děti postupně prošly čtyřmi různými  soutěžemi, kde musely prokázat svou pohádkovou znalost a zdatnost. V první disciplíně měly za úkol k sobě přiřadit pohádkové bytosti, což pro některé byl skutečně náročný úkol. V další hře dokazovaly, jak jsou pohybově nadané, když přenášely mezi kolínky otrávená jablíčka pro Sněhurku. V třetí disciplíně pomáhaly děti Jeníčkovi a Mařence postavit puzzle s perníkovou chaloupkou. Ve čtvrté disciplíně se děti proměnily v holoubky a pomáhaly Popelce přebrat těstoviny, aby se kapitán týmu mohl co nejrychleji obléci do šatů a pospíchat na ples. Děti se při akci velice bavily a ze soutěže si tři první skupinky odnesly drobné ceny a diplomy.
Jana Koupilová, vedoucí vychovatelka