Základní škola Židlochovice

Školní výlet 6.E

Ve dnech 10.-12.6. se uskutečnil školní výlet třídy 6.E. V pondělí jsme absolvovali dlouhou cestu do Ostravice, kde výlet probíhal. Po příjezdu jsme navštívili zahradu místního umělce pana Vančury, který vystavuje přes 60 dřevěných soch zvířat v životní velikosti. Na výstavě se nám moc líbilo (značnou zásluhu na tom měli i králíčci, které si žáci mohli chovat), chvilku jsme odpočívali a vydali se na pěší výpravu k ubytování. Ještě před tím jsme se ale zastavili v lanovém centru „Opičárna“, kde jsme procházeli překážkovou dráhu ve výšce 8 m. Někteří žáci zde bojovali se svým strachem z výšek, ale poprali se s tím opravdu bravurně. :)

Večer se žáci ubytovali, zašli jsme na dobrou večeři, šli se koupat do aquaparku a hajdy na kutě, protože následující den nás čekal výšlap na Lysou horu.

Den D je tady, cíl naší cesty nás už od probuzení vítal nad našimi bungalovy. Po snídani jsme nahodili do batůžků svačinku, pití a expedice „Lysá“ mohla začít. I přes úmorné horko byli žáci opravdu skvělí a všichni jsme se bez problémů na nejvyšší horu českých Beskyd dostali. Nahoře následovala zasloužená odměna v podobě rychlých cukrů a dolů už to šlo samo. :) A jak se říká „po práci legraci“, takže vzhůru do bazénu.

Tento náročný, ale krásný den jsme ukončili táborákem (za který děkuji klukům), opekli špekáčky, zahráli hry a zazpívali písničky (...no na tom zpěvu musíme ještě zapracovat :D ).  Dva dny utekly jako voda a my už zase sedíme ve vlaku plní dojmů a pojmů z výletu a pohledem z okýnka se loučíme se zdolanou 1323 m. vysokou kráskou.

Závěrem bych moc ráda poděkovala paní učitelce Hasoňové, která se s námi na tuto dobrodružnou cestu vydala. Velký dík patří Vám, moji milí zlatí, ze 6.E. Chtěla bych Vám poděkovat za to, že jste spolupracovali a navzájem si pomáhali, dodržovali stanovená pravidla a chovali se slušně. Speciální poděkování patří také ranním běžcům:))

Výlet jsem si opravdu užila, tak doufám, že vy také. ♥ ♡ 

                                                                                                                   Mgr. Hana Hudečková