Základní škola Židlochovice

Skřítkování pod stromy

V pátek 22. září jsme měli celodružinovou akci “Skřítkování pod stromy”. Tato událost byla zkoncipována s cílem přiblížit dětem práci s přírodním materiálem a přenést je do kouzelného světa pohádek. Akce začala přečtením pohádkového příběhu o skřítkovi jménem Podzimníček. Tímto způsobem byla navozena magická atmosféra, a děti byly přeneseny do světa pohádek, plného dobrodružství. Nejprve se rozdělit do skupinek o velikosti 2-4 dětí, což podporovalo týmovou spolupráci. Každá skupinka měla za úkol vytvořit skřítka z přírodního materiálu, a stejně tak jeho kamaráda. Tato činnost podněcovala kreativitu a fantazii dětí. Děti se s plným nasazením pustily do svých úkolů. Celodružinová akce ukázala, že příroda je zdrojem nekonečné inspirace a že spolupráce a týmová práce jsou klíčem k úspěšným dobrodružstvím. Všichni jsme si to užili a budeme se těšit na další podobné akce v přírodě.