Základní škola Židlochovice

Soutěž – Bivojův pohár

           Během pátečního odpoledne dne 9. 10. se družina proměnila v bojiště siláka Bivoje. Školní budova na ulici Komenského se stala dějištěm závodu o Bivojův pohár.  Cílem závodu bylo posílit fyzickou kondici a sportovní chování našich dětí. Každý ze závodníků byl tady sám za sebe. Musel zvládnout lavičkové překážky, splnit nejrůznější cvičební úkony, zdolat trampolínu, kotoulem se dostat ke skokánku, přeskočit kozu a vyhnout se rozmístěným kuželům. Rychlost a zdatnost byly nejdůležitějším ukazatelem vítězství.                                                        Děti byly rozděleny do kategorií podle ročníků. Z každé této kategorie byly vybrání tři nejlepší. Vítězové získali diplom a zábavnou či praktickou odměnu. Dle známého pořekadla však není důležité vyhrát, ale zúčastnit se, a tak pro každého závodníka byl v družině připraven sladký bonbónek.